Технічне обслуговування автомобіля
СТО нового покоління в Києві.
Точна діагностика. Сертифіковані запчастини
Заміна масла в коробці передач
Вказуючи оптимальну періодичність заміни масла у двигуні, виробники часто забувають зробити те ж саме для трансмісії.
Насправді ж, його заміна так само необхідна — КПП піддається серйозним навантаженням, і масло в ній виконує відразу три функції:

➡захищає деталі від окислення і не дає розповсюджуватися корозії;
➡змащує шестерні, роблячи хід більш плавним;
➡охолоджує вузол.

Фахівці рекомендують міняти масло в КПП через 100 тис. км пробігу або кожні 7 років експлуатації авто (в залежності від того, яка подія настане раніше). Якщо автомобіль піддається великим навантаженням або експлуатується в несприятливих умовах, краще перестрахуватися і зробити це через 60-70 тис. км пробігу.

Технологія заміни масла в коробці передач (як автоматичної, так і механічної), варіаторі, редукторі, "роздатці" відрізняється від технології заміни масла у двигуні. Відрізняються і самі масла. Більш того, склад для АКПП відрізняється від складу для механічної, і заливати «не своє» не можна.
Заміна масла в двигуні
Заміна масла у двигуні — одна з ключових сервісних процедур. Її періодичність регламентується виробником авто і, як правило, становить 10 тис. км пробігу або рік експлуатації. Однак в залежності від манери їзди та умов експлуатації авто ці терміни можуть бути меншими. Міняйте масло через 6-7 тис. км, якщо Ви:

➖водите в "агресивній", спортивній манері;
➖регулярно возите вантажі;
➖часто їздите на короткі відстані, багато стоїте в пробках, а мотору доводиться працювати "в холосту";
➖пересуваєтеся переважно по поганих дорогах, ґрунтовці або по бездоріжжю;
➖економите на якості палива.

Зробити все грамотно і безпечно без відповідного досвіду та обладнання досить складно. До того ж, змінюючи масло, потрібно робити заміну масляних фільтрів. Другий момент: потрібно підібрати «правильне» масло, оскільки властивості певного складу можуть підходити для КПП, варіатора, редуктора, "роздатки", але категорично не підходити двигуну.
Заміна рідин
Для нормальної роботи всіх вузлів авто потрібно своєчасно замінювати не тільки масло у двигуні й трансмісії, а й інші рідини: гальмівну, антифриз і рідину гідропідсилювача керма.

З якою періодичністю це робити — залежить від марки авто та умов експлуатації. У крайньому разі, заміряти рівень всіх рідин потрібно регулярно. Отже, що і коли:

✅Заміна гальмівної рідини — кожні 1,5-2 роки без прив'язки до пробігу. Якщо знехтувати цією рекомендацією, можна позбутися всієї гальмівної системи. Долив нової рідини без видалення старої не допоможе.

✅Заміна охолоджувальної рідини — терміни диктуються тим, використовується тосол або антифриз. Тосол змінюють через 2 роки, заміна антифризу відбувається через 3-5 років, в залежності від виробника.

✅Рідина ГУР — за регламентом, повна заміна проводиться після 80 тис. км пробігу, але при регулярному вимірі рівня потрібно контролювати її стан. Рідина темного, брудного кольору або з запахом гару потребує негайної заміни, а система — в очищенні розширювального бачка.
Заміна гальмівних колодок і дисків
Гальмівна система «ловить» практично все навантаження на авто. Колодки та диски — один з тих елементів, який найбільш інтенсивно експлуатується.

Теоретичні терміни заміни гальмівних колодок і дисків вказуються в сервісній книжці. Але на практиці все залежить від ступеня фактичного зносу. На нього, своєю чергою, впливають багато чинників: манера їзди, стан дорожнього покриття, сезон і т. д.

В середньому, диски починають вимагати уваги через 80 тис. км пробігу, а ось колодки менш «живучі», їх ресурс вичерпується за 12-17 тис. Км.

Перші сигнали неполадок:

▶писк при гальмуванні;
▶«легка» педаль;
▶подовження гальмівного шляху;
▶підвищена витрата гальмівної рідини.

Диски виходять з ладу за схожою схемою: шуми в області коліс, замети при гальмуванні, зміна самого гальмівного шляху і витрати рідини.

Важливо мати на увазі, що заміна деталей гальмівної системи проводиться виключно парами на одній осі.
Запишіться на діагностику
Заповніть поля форми, щоб ми могли зв'язатися з Вами й записати на вільний час
Залиште заявку і отримаєте безкоштовну діагностику
Укажите марку автомобиля
Надаю згоду на обробку моїх персональних даних та приймаю правила та умови користування сервісом
Контакти:
+38 096 222 26 26
service@readycar.kyiv.ua
вул. Бориспільска, 26Д
Київ