Розвал-сходження коліс автомобіля: що це і для чого потрібно?

У СТО "ReadyCar" в Києві наші сертифіковані механіки перевірять та відрегулюють розвал-сходження коліс вашого автомобіля, що забезпечить вам безпечну і плавну їзду, покращить економію палива та збільшить кілометри пробігу шин автомобіля.

вул. Бориспільська, 26Д, Київ
Якщо ваш автомобіль самовільно з'їжджає в сторону, щоб їхати прямо ви тримаєте кермо під незручним кутом, а протектор шин нерівномірно зношується - вам обов'язково потрібно провести вирівнювання розвалу-сходження коліс.

Розвал-сходження - це параметр, який вказує на кути нахилу коліс один до одного, а також коліс до площини дороги. Розвал забезпечує правильне положення колеса під час роботи підвіски. Виробники автомобілів для кожної моделі надають індивідуальні параметри кутів нахилу коліс, при яких ефективність підвіски та рульового управління буде максимальною.

Коли потрібно перевірити геометрію коліс?

  • Після ремонту ходової частини автомобіля при заміні будь-яких деталей;
  • Після будь-яких робіт, що призводять до зміни кліренсу;
  • Якщо відбувається з'їзд автомобіля в бік;
  • Автомобіль їде занадто важко або, навпаки, занадто легко, погано тримається дороги;
  • Шини дуже швидко зношуються;
  • При гальмуванні автомобіль від'їжджає вбік;
  • При виході з повороту важко вирівняти кермо;
  • Після придбання нового чи вживаного автомобіля;
  • Якщо пробіг після останнього регулювання становить понад 15 тисяч кілометрів;
  • Після зміни сезонних шин
Коригування кутів установки коліс та ваша безпека

Вирівнювання необхідне як запобіжний захід для вашої безпеки. Погана геометрія може призвести до прискореного або нерівномірного зносу шин, це може погіршити зчеплення шини з дорогою, і цим самим ускладнити контроль за автомобілем. У важких випадках це може призвести до аварії. Правильне вирівнювання коліс забезпечить стабільний контроль над автомобілем.

Розвал-сходження та економія

Витрата невеликої суми грошей на вирівнювання коліс може заощадити великі гроші на більш серйозний ремонт автомобіля, адже при поганому вирівнюванні потрапляння в вибоїну може призвести до значно більших пошкоджень ваших шин і підвіски, що приведе до їх передчасної заміни. До того ж, правильна геометрія коліс до 10% знизить витрати на пальне.

Комфорт на дорозі

Для більш плавної та м'якої їзди вирівнювання розвалу-сходження є обов'язковим. Коли ваші колеса не вирівняні, ваш автомобіль, як правило, тягне ліворуч або праворуч, що призводить до різкої, нерівної чи навіть вібраційної їзди. Погодьтесь, це дратує. Неправильно вирівняні шини менш здатні поглинати удари і можуть зробити рухи вашого автомобіля різкими та спричинити вібрацію.
Як часто потрібно проводити вирівнювання коліс?

Немає встановленої формули того, як часто вам потрібно вирівнювати колеса автомобіля - все залежить від умов та ваших звичок водіння. Фахівці в автомайстерні "ReadyCar" в Києві рекомендують проводити вирівнювання кожні 15-20 тисяч кілометрів, але якщо ви часто їздите по нерівній дорозі або проїжджаєте багато кілометрів на своєму автомобілі, ви можете зробити перевірку та вирівнювання розвалу-сходження частіше.

З механічної точки зору, немає такого поняття, як «занадто багато перевірок розвалу-сходження». Незалежно від того, коли ви виконували останню геометрію коліс, ми рекомендуємо вам обов'язково провести її після заміни шин, після ремонту підвіски та рульового управління, після дорожньо-транспортних пригод, таких як особливо сильні удари в колесо або аварії.

Якщо ви не вирівняєте колеса, ваші шини можуть почати швидко і нерівномірно зношуватися. Такий знос може спричинити проблеми з безпекою та зробити вашу їзду менш гладкою та комфортною, оскільки «криві» колеса можуть спричинити ривки та стукіт. Погане розташування також означає, що вам доведеться замінити шини раніше, ніж очікувалося.

Вирівнювання та збалансування шин допоможе вам та й вашому автомобілю - ви покращите його роботу і забезпечите собі комфорт та безпеку. А фахівці на автосервісі "ReadyCar" в Києві вам у цьому допоможуть.

Ми зробимо все швидко, якісно та надійно. Тож не гайте часу - завітайте до нас або запишіться на плановий техогляд.
Залиште заявку і отримаєте безкоштовну діагностику
Укажите марку автомобиля
Надаю згоду на обробку моїх персональних даних та приймаю правила та умови користування сервісом
Контакти:
+38 096 222 26 26
service@readycar.kyiv.ua
вул. Бориспільска, 26Д
Київ