Експлуатаційні рідини та масла - як перевірити їх рівень і коли слід замінити?

Кожен водій, бажаючи подбати про свій автомобіль і власну безпеку, повинен регулярно перевіряти тиск в шинах і стан фар. В його обов'язки також входить перевірка робочих рідин і масел. Які з них і як часто слід перевіряти?

вул. Бориспільська, 26Д, Київ
До рідин, які підлягають особливому контролю, належать: моторне масло, охолоджуюча та гальмівна рідина. Інші - рідина омивача, рідина гідропідсилювача керма та трансмісійне масло - хоча й необхідні, але менш важливі. Відсутність перевірки та заміни вищевказаних рідин може призвести до багатьох проблем з вашим автомобілем. Однак, як показує практика, багато водіїв забувають про це завдання, хоча ця перевірка і заміна не є дорога і не займає багато часу.

Моторне масло

Це абсолютно базова робоча рідина, без якої неможлива експлуатація автомобіля. Моторне масло поглинає забруднення, забезпечує безперебійну роботу двигуна, запобігає тертям і зносу металу. Як часто його потрібно замінювати, залежить від виробника автомобіля. Інформацію про це можна знайти в інструкції з експлуатації.

Однак передбачається, що його слід змінювати щороку, або після пробігу 20-30 тисяч кілометрів. Тому слід пам'ятати, що якщо транспортний засіб сильно експлуатується, масло слід замінити набагато швидше. Перевіряйте рівень масла приблизно раз на місяць і перед кожною довгою поїздкою. Це робиться за допомогою щупа з відміткою мінімального і максимального рівня, тобто значення, яке рідина не повинна перевищувати. Долити масло до потрібного рівня можна в автосервісі "ReadyCar" в Києві.

Охолоджуюча рідина

Для автомобіля вона має велике значення. Вона не тільки охолоджує двигун і тому запобігає його перегріву, але і змащує компоненти системи охолодження. Виробники автомобілів рідко вказують час, після якого рідина повинна бути замінена. Однак це робиться раз на кілька років – в ідеалі – кожні три роки. Проте його кількість слід перевіряти частіше. Найкраще це робити раз на місяць. Рідина, що заповнює ємність, повинна перевищувати мінімальну лінію. Найбезпечніше буде, коли про це подбають фахівці надійного СТО. Також варто використовувати стійку до низьких температур рідину, щоб не допустити її замерзання взимку.

Гальмівна рідина

Вона дуже важлива для безпеки водіння, оскільки відповідає за правильну роботу гальм. Заміну слід проводити кожні два роки або приблизно через 40-50 тисяч кілометрів. Також коли рідина змінює свій колір з сірого на жовто-коричневий. Також потрібно контролювати рівень рідини, який повинен досягати максимального значення в баку. Важливий і стан гальмівної рідини. Вона вбирає вологу з повітря, велика кількість якої сприяє зниженню температури, що, в свою чергу, призводить до кипіння масла. Понад 3% вологи в складі рідини означає обов'язкове відвідування автосервісу.
Рідина для омивання скла

Як часто її замінюють, залежить від ємності бака для рідини та від того, як часто ми використовуємо склоочисники. Однак можна припустити, що саме рідина закінчується найшвидше. Існує два її види: зимова та літня. Перша стійка до замерзання, а друга краще видаляє жирні плями, залишені комахами на склі. Перевіряти рівень рідини можна приблизно кожні два тижні, але це не обов'язково. Ви помітите, що рідина закінчилася, коли спроба обприскувати вікна не дасть результату.

Рідина гідропідсилювача керма

Конкретної інформації про те, як часто її слід замінювати, немає. Залежно від автомобіля, це робиться раз на кілька років. Також немає пристрою, який би полегшив контроль її якості. Якщо ви помітили, що рідина каламутна і брудна, слід відвідати автосервіс. Рівень рідини в резервуарі повинен бути між мінімальним і максимальним значеннями.
Чому варто обрати СТО "ReadyCar" в Києві?

Регулярна перевірка та заміна витратних матеріалів дуже важлива для того, щоб уникнути серйозних проблем з вашим автомобілем. Але якщо вам потрібне технічне обслуговування чи ремонт будь-якої складності - ми готові вам допомогти. Запрошуємо вас ознайомитися з нашою пропозицією - тож будемо раді бачити старих і нових клієнтів в нашому автосервісі у Дарницькому районі Києва.
Залиште заявку і отримаєте безкоштовну діагностику
Укажите марку автомобиля
Надаю згоду на обробку моїх персональних даних та приймаю правила та умови користування сервісом
Контакти:
+38 096 222 26 26
service@readycar.kyiv.ua
вул. Бориспільска, 26Д
Київ